четврток, 23 март 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Вејн Руни ја објави првата фотографија од новородениот син

runi-bebe

Последни вести

Фудбалерот на Манечстер Јунајтед Вејн Руни ја обрави првата фотографија од новородениот син Кит. Сопругата на фудбалерот Кулен (29) вчера се породи со нивниот трет син, а фудбалерот објави фотографија од бебето на Твитер.

Тој напиша под фотографијата: „Го сретнав Кит за прв пат. Време е да си одиме дома“.

Вејн е во брак со Кулен од 2008-мата година. Тие веќе имаат два сина заедно, двегодишниот Клеј и шестгодишниот Каи.

Најчитани вести