четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

ФОТО: Велешани со поддршка за ГДОМ- побараа избори на 5-ти јуни за крај на кризата

Огромен број на велешани денес излегоа на собирот организиран од Граѓанското движење за одбрана на Македонија.

veles-gdom-190-768x432

Поврзани вести

Огромен број на велешани денес излегоа на собирот организиран од Граѓанското движење за одбрана на Македонија. Тие дадоа масовна поддршка за изборите да се одржат на 5-ти јуни и со тоа да се стави крај на кризата наметната од СДСМ.

veles-gdom192-768x432

Инаку, освен во Велес, ГДОМ вечерва организира собири на граѓани и во Кочани, Прилеп и Битола.

veles-gdom191-768x432

Битола, Штип и Велес синоќа се кренаа на нозе и дадоа голема поддршка за ГДОМ, кажаа ДА за избори  и  НЕ за деструктивно сценарио и аболиција на Зоран Заев и Верушевски.

velesani-gdom-768x432

На собирите на ГДОМ народот се сплотува, се пеат патриотски песни и се праќаат историски пораки.

Најчитани вести