вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 17

ФОТО: Велешани порачаа – Избори на 5 јуни

Избори на 5 јуни со цел излез од политичката криза и напредок на Македонија побараа денес велешани.

veles-gdom-1-640x360

Последни вести

Голем број граѓани на Велес и вечерва се собраа со цел да му дадат поддршка на Граѓанското движење за одбрана на Македонија.veles-gdom-1-1-640x360

Најчитани вести