петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

ФОТО: Верижен судар на 40 возила во Словенија, најмалку 5 жртви

soobrakajka

Последни вести

Во верижен судар на неколку десетици возила на приморскиот автопат во Словенија, меѓу Сеножече и Нанос во правец на Љубљана, според неофицијалните податоци загинале пет лица, а повеќе се повредени, јави СТА.

verizen-slovenija1

Во полициската управа Копра наведуваат дека сообраќајната несреќа ја предизвикала слабата видливост поради маглата.

Во оваа полициска управа велат дека се судриле меѓу 30 и 40 автомобили и товарни возила.

verizen-slovenija

Сообраќајната несреќа се случила околу 14 часот.

Најчитани вести