Македонија,Крими хроника

ФОТО: Верижен судир кај Мавровка

ФОТО: Верижен судир кај Мавровка

Три возила пред малку се судрија пред Трговскиот Центар Мавровка во Скопје.

До несреќата дошло кога се судриле автомобил марка „бмв“, автомобил марка „опел астра“ и комбе „рено“. Полицијата е на терен, а  засега сообраќајот е блокиран.

ФОТО: Прес24