недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ФОТО: Верижен судир на мостот Гоце Делчев, има повредени

a

Поврзани вести

Две жени се повредени во верижен судир на пет возила кој се случи изутринава на мостот Гоце Делчев во Скопје. Повредените се пренесени во клиниките во Скопје со брза помош.

-Се работи за верижен судир на пет возила кои се судриле во 9 часот утринава. Се судриле голф, мерцедес, форд, пежо и опел, сите со скопски регистарски таблички. Досега две жени се пожалиле на повреди. Едната е возач ба возилото пежо и таа е префрлена во Градската болница, а другата била сопатник во голф, која е пренесена на Ургентниот центар – вели за „Република“, Лиза Бендевска, одговорна за односи со јавност на СВР Скопје.

a1

a2

a3

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести