Македонија

ФОТО: Верушевски на прошетка низ улица „Македонија“ за време на домашниот притвор

ФОТО: Верушевски на прошетка низ улица „Македонија“ за време на домашниот притвор

Првоосомничениот во случајот „Пуч“, Зоран Верушевски е фотографиран како се шета на улица Македонија во центарот на Скопје, пишува Република.

Иако тој е во домашен притвор, на социјалните мрежи се појавија фотографии на кои се гледа како Верушевски слободно шета во централното градско подрачје.

Досега не стигнало никакво известување од Основниот суд Скопје 1 за евентуално укинување на мерката притвор.

veruevski1