недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 22

ФОТО ВЕСТ: Е вака се навива за Германија

E VAKA SE NAVIVA ZA GERMANIJA

Поврзани вести

Освен по светската титула на Германија и победничкиот погодок на Марио Геце, финалниот натпревар ќе биде запаметен и по убедливи најзгодниот фан на Германија кој се појави на трибините на стадионот во Рио да Жанеиро и веќе познатата формула на Лариса Рикелме, мобилниот да биде сместен меѓу градите, го привлече вниманието на сите фудбалски фанови во целиот свет.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести