недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 22

ФОТО: Вежба на полкот за специјални операции

1

Поврзани вести

Околу 300 припадници на полкот за специјални операции заедно со единиците на Езерицата и воздухопловната бригада низ обука во летни услови демонстираа показна вежба во поранешната караула Радожда.

2

Според сценариото на операцијата  „Харпун“, се работеше за влез на терористичка група од соседна земја на територијата на Македонија,со цел да се предизвикаат немири и дестабилизирање на земјата.

3

На вежбата присуствуваа претседателот на Македонија Ѓорѓе Иванов, началникот на АРМ генерал-потполковник Горанчо Котески и министерот за одбрана Зоран Јолески.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести