четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 11

ФОТО/ВИДЕО: Авион почнал да се распаѓа за време на летот

pilot

Поврзани вести

Паника и страв, патници преживеале вистински хорор кога авионот кој летале почнал да се распаѓа.

Неверојатна среќа имале 185-те патници и членови на екипажот на авионот 757 од компанијата Делта кој вчера во вечерните часови беше приселен да слета поради технички проблеми.

Проблемите настанале кога за време на летот 2412 од Орландо кон Атланта во САД една од плочите почнала да се одлепува од крилото. Патниците се шокирале, а еден од нив фатил да ја слика настанатата штета и ја поставил на Твитер со напомена: „Можете ли да замислите како се чувствувам во овој момент гледајќи го ова?!“.

Пилотот веднаш воспоставил врска со контролата на летот и договорил присилно слетување. Тоа било успешно изведено и сите патници се живи и здрави.

 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести