сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фото+Видео: Дефект причина за падот на хеликоптерот во Србија

helikopter-vojska-srbije-surcin-olupina-foto-reuters-1426337336-625515

Последни вести

Хеликоптерот Ми-17, во кој ноќта меѓу петокот и саботата загинаа бебе од пет дена и уште шест лица, паднал поради дефект кој се случил во текот на летот, покажуваат првите прелиминарни резултати од истрагата.4

„Податоците добиени од терен покажуваат дека за време на летот дошло до дефект на хеликоптерот што е и причина за неговиот пад“, вели извор за српски „Курир“, а пренесува НетПрес, кој е вклучен во истрагата за несреќата.

helikopter-vojska-srbije-surcin-olupina-foto-reuters-1426337336-625514

Најчитани вести