недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ФОТО+ВИДЕО: Експлозија на џип во Белград, две лица повредени

Banovo-Brdo-eksplozija-4-620x350

Поврзани вести

Силна експлозија одекнала денес околу 14:30 часот во белградската населба Баново брдо. Џип „БМВ“ експлодирал на улица, во близина на автобуска постојка и неколку кафулиња. Српските медиуми пишуваат дека експлозивот бил под возилото и е активиран, најверојатно од далечински управувач.

Eksplozija-Banovo-Brdo-500

При експлозијата од силната детонација возачот излетал од возилото. БМВ-то продолжило неконтролирано да се движи и удрило во комбе кое се запалило.

Eksplozija-Banovo-Brdo-5000

Повреден е возачот на џипот кој е во критична состојба, како и еден случаен минувач. Дел од српските медиуми неофицијално пишуваат дека возачот на БМВ-то е извесен Владимир Каран (46), лице со богато криминално досие.

Babovo-Brdo-ek500

Српската полиција извршува увид на местото на експлозијата.

Најчитани вести