петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

ФОТО+ВИДЕО: Езел ќе се жени, видете за кого

Тускиот актер Кенан Имирзалоглу (42) кој на нашата публика и е познат по улогата на Езел во истоимената серија, на пролет ќе се венча за колешката Синем Кобал (28).

ezel-1

Поврзани вести

Тускиот актер Кенан Имирзалоглу (42) кој на нашата публика и е познат по улогата на Езел во истоимената серија, на пролет ќе се венча за колешката Синем Кобал (28).

Големиот заводник конечно е „фатен“, а актерската двојка судбоносното „Да“ ќе го изговори на 21-ви мај во едно турско летувалиште.

#kenanimirzalioglu

A photo posted by Kenan İmirzalioğlu (@imirzalioglu_kenan) on

Заколнатиот ерген, наводно идната сопруга на колена ја запросил додека биле на одмор во Кејптаун!

Најчитани вести