петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО/ ВИДЕО: Ѓорче сардисано од полиција

image (1)

Поврзани вести

Голем број полициски службеници и припадници на специјалните единици се распоредени по улиците на скопската населба Ѓорче Петров откако попладнево група од стотина млади луѓе се собра на улицата Ѓорче Петров во знак на протест поради вчерашното убиство на матурантот Ангел Петковски.

image

Толпата млади околу 18 часот се собра на главната улица во населбата и се упати во домот на убиеното момче. Во моментов толпата обезбедува од голем број полицајци си заминува од населбата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести