сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО+ВИДЕО: Граѓани од сите страни кон собирот на ГДОМ

gdooom

Поврзани вести

Граѓаните сплотени во масовен број излегоа да ја дадат својата поддршка на собирот организиран од ГДОМ.

Народот упатува јасна порака: ДА за избори на 5-ти јуни, НЕ за деструкции и црни сценарија од страна на СДСМ.

Пред македонското Собрание пристигнуваат огромен број граѓани, а од минута во минута бројот на присутните расте.

Се вее македонското знаме, се пеат патриотски песни, во една мирна и позитивна атмосфера.

gdoom 1

gdooom

gdooom3

aerodrom

aerodrom-2-640x360

narod-gdom1-640x360

Најчитани вести