Свет

ФОТО+ВИДЕО: Хорор: Торнадо усмрти 78 лица во Кина

ФОТО+ВИДЕО: Хорор: Торнадо усмрти 78 лица во Кина

Најмалку 78 лица загинаа, а 500 се повредени во силно торнадо и бура кои го зафатија источното предградие на кинескиот град Јанченг, оштетувајќи згради, корнејќи дрвја и превртувајќи возила.

kina tornado1

Меѓу повредените, 200 се наоѓаат во критична состојба.

kina tornado2

kina tornado3

Погледнете…