сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО+ВИДЕО: Хорор: Торнадо усмрти 78 лица во Кина

kina-tornado-640x359

Последни вести

Најмалку 78 лица загинаа, а 500 се повредени во силно торнадо и бура кои го зафатија источното предградие на кинескиот град Јанченг, оштетувајќи згради, корнејќи дрвја и превртувајќи возила.

kina tornado1

Меѓу повредените, 200 се наоѓаат во критична состојба.

kina tornado2

kina tornado3

Погледнете…

Најчитани вести