петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ФОТО/ВИДЕО: Хрватска зафатена од силно невреме

Хрватска зафатена од силно невреме

Хрватска зафатена од силно невреме

Поврзани вести

Хрватска беше зафатена со големо невреме, проследено со обилен дожд и грмотевици, пишуваат хрватските медиуми.

Хрватска зафатена од силно невреме

Хрватска зафатена од силно невреме

Невремето синоќа најмногу ја погоди Истра, а во Умаг паѓаше и град, а силното невреме предизвикало хаос и на улиците на Сплит и Трогир.

Хрватска зафатена од силно невреме

Хрватска зафатена од силно невреме

Имено, тоа подрачје е под висок степен на предупредување: Трогир е под вода, додека во Сплит е парализиран сообраќајот.

Хрватска зафатена од силно невреме

Хрватска зафатена од силно невреме

Невремето денес не го заобиколи ниту Дубровник. Поради големите количини врнежи улиците низ градот се поплавени.

Најчитани вести