сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО+ВИДЕО: Имал 305 килограми, погледнете како изгледа денес!

1

Последни вести

По неколку години нездрав начин на живот и прејадување, Рони од Њујорк тежел неверојатни 305 килограми.

Но, тогаш лекар му соопштил дека тој нема да ја доживее 35-та година од животот доколку итно не направи некаква промена. Тој веднаш почнал да вежба и досега ослабел 180 килограми – слушајќи ја својата омилена пејачка, Тејлор Свифт.

2

Бидејќи ја знае неговата најголема желба, неговиот пријател и поранешен професор Џо Буфано одлучил за овој напредок да го награди Рони Тејлор. Двајцата наскоро ќе одат на концерт, а Џо се надева и дека ќе најде начин да ги запознае. Поради сето ова на Јут јуб се појави и видео во кое се гледаат големите напори на Рони во текот на 700 дена.

Погледнете…

Најчитани вести