понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ФОТО+ВИДЕО Медиумите на СОРОС вандалите ги прават жртви, но ова е реалноста !

1

Последни вести

Со метални шипки, камења, шишиња, бекатон плочки и други предмети, насилните демонтранти удираа и фрлаа по полициските службеници на вчерашните протести пред Владата. Повредени се вкупно 38 полицајци, од кои 6 се задржани на лекување, пишува порталот Курир.

2

Насилниците кои вчера дивееа пред Влада оштетиле и седум службени возила. Од полициската опрема оштетени се 22 штита, 5 шлемови, еден елек, штитник за нога и една радиоврска.

Нанесена е и штета на фасадата на Владата на Република Македонија, а демолирани се и стаклата на објектот на Радио Слободна Македонија.


Најчитани вести