петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ФОТО+ВИДЕО: Местото каде се спојуваат небото и земјата!

1

Последни вести

Салар де Ујуни е најголемото солено езеро во светот, а воедно и местото каде се спојуваат небото и земјата.

Се наоѓа во близина на Андите и е покриено со неколку метри покривка од сол. Секоја година тенок слој вода ја залива и така Салар де Ујони се претвора во најголемо огледало на Земјата…

Ова е нешто што задолжително треба да се види, погледот фасцинира…

2 3 4 5 6 7

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести