сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 3

ФОТО+ВИДЕО: Над 60.000 граѓани маршираат за одбрана на Македонија

gdoom 1

Поврзани вести

Повеќе од 60.000 граѓани маршираат низ скопските улици и ја дадоа својата поддршка на собирот на Граѓанското здружение на Македонија вечерва пред Собранието. Тие излегоа на марш во одбрана на Македонија.

Реки од народ од повеќе страни се упатува кон Законодавниот дом од каде ќе биде испратена порака ДА за избори на 5. јуни и НЕ за деструктивните политики и црни сценарија на Зоран Заев и СДСМ.

porta-1

sobranie-9

sobranie-7

sobranie-6

sobranie-5

sobranie-4

sobranie-2

sobranie-1

2222222

11111111111

gdom-6

 

Најчитани вести