недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО+ВИДЕО: Нови Сад под вода

novi_sad_voda

Последни вести

Минатата година во мај, Србија беше погодена од поплави. Една година подоцна, вчера, одделни градови во Србија повторно беа поплавени.

novi sad1

Поради силниот дожд вчера попладне половина улици во Нови Сад биле поплавени. Водата навлегла и во подрумите, а во неколку згради превентивно била искллучена и струјата.

polava novi sad

Автомобилите не можеле да се движат од водата, а граѓаните на Нови Сад биле приморани да ги туркаат автомобилите.

фото: Блиц

Најчитани вести