вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ФОТО+ВИДЕО: Ова се киднаперите на двегодишното девојче во Србија

kidnaperi

Последни вести

Двегодишно девојче денеска околу 13 часот беше грабнато од рацете на нејзината мајка во населбата Браќа Јерковиќ во Белград.

Мажот и жената го грабнале девојчето од рацете на мајката и побегнале со возило марка БМВ, по што ја пробиле рампата кај Шимановци. Тие се обиделе да го ослободат девојчето, но сепак полицијата успеала да им го попречи патот и да ги уапси.

Како што пишува српски „Курир“ станува збор за тројца киднапери, две жени е еден маж, а кај нив бил пронајден лажен пасош подготвен за детето.

Според неофицијалните информации, киднаперите одбиваат да соработуваат со полицијата и говорат на шпански јазик. Во моментов полицијата се обидува да го утврди нивниот идентитет.

Најчитани вести