среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО/ВИДЕО: Пензионерите скијаа на Златна бубамара

Златна бубамара во духот на пензионерите и бесплатното скијање.

DSC_0060

Поврзани вести

На синоќешната Златна бубамара на популарноста најмногу се шегуваа на сметка пензионерите и нивните гратиси за скијање. Но, на нив не им пречеше, бидејќи нема лутење на хуморот на Сашко Коцев и Ранко Бубамара, па ги покажаат своите скијачки способности директно на сцена.

DSC_0067

Водителот се шегуваше за скијањето, за Фондот за здравство, а одлично изимитира и пензионер на техно журка кој и се додворува на помлада пензионерка – крцкалче.

DSC_0066

Ви пренесуваме само дел од атмосферата во преполната Универзална сала, а целиот урнебесен настан ќе го погледнете во сабота.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести