ТОП,Македонија

ФОТО + ВИДЕО: Приведени десетина хулигани на СДСМ

ФОТО + ВИДЕО: Приведени десетина хулигани на СДСМ

Хулиганите на СДСМ вечерва го демолираа Министерството за правда, а полицијата приведе најмалку десеттина. Има и повредени новинари и фоторепортер, а интервенирала и Брзата помош, покажуваат последните информации.

Насилните демонстранти на СДСМ и СОРОС влегоа и во Канцеларијата на претседателот Ѓорѓе Иванов во центарот на Скопје и целосно ја искршија и цел инвентар го изнесоа надвор.

edna-640x360 dve-640x360 tri-640x360

Епилогот од насилниот протест на СДСМ е повредени граѓани, демолирани објекти и искршени автобуси. Кршење, палење, демолирање на се што ќе им се најде пред очи е дел од насилното сценарио на СДСМ заговарано од лидерот на партијата и екс-разузнавачот Зоран Верушевски.

pet-640x360 sest-640x360 sedum-640x360

Во вечерашните протести има повредени граѓани и новинари при обидот на полицијата да ги поттисне демонстрантите кои претходно ја демолираа Народната канцеларија на претседателот Иванов, а потоа со камења истото го направија и на Министерството за правда во центарот на Скопје.

deset-640x360 krs-1 krs-2 krs-3