четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО+ВИДЕО: Се сруши дел од стадионот Ролан Гарос

rolan_garos_3

Поврзани вести

Четвртфиналниот меч на Ролан Гарос помеѓу Јапонецот Кели Никишикори и Французинот Жоа Волфред Цонга на кратко беше прекинат, откако лимена конструкција падна врз публиката.

За време на вториот сет ветерот дувал толку силно што откорнал лимен дел од врвот на големиот екран.

rolan_garos_2

Конструкцијата паднала врз гледачите и неколку од нив, за среќа, поминаа само со полесни повреди. Мечот беше прекинат за да се провери дали е безбедно да биде продолжен понатаму.

rolan_garos

Прекинот не траел долго. На повредените им е укажана помош, а Нишикори и Цонга го продолжија дуелот на стадионот „Филип Шатрије“.

Најчитани вести