четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 8

ФОТО+ВИДЕО: Силно невреме ја зафати Хрватска

nevreme-vo-hrvatska

Последни вести

Силно невреме пропратено со град, дожд и силен ветер вчера во попладневните часови ја зафати Хрватска.

Најпогоден од невремето беше Вараждин, каде до 15 часот имаше убаво и сончево време, по што настапи силно невреме

На мостот кон Чаковец од силниот ветар паднало стебло. За среќа. никој не е повреден.

Погледнете ги снимките:

 

Најчитани вести