Свет

(ФОТО+ВИДЕО) Сочи под вода, граѓаните се евакуираат

(ФОТО+ВИДЕО) Сочи под вода, граѓаните се евакуираат

Рускиот град Сочи е поплавен поради поројните дождови. Запре движењето на возовите,а автомобилите се речиси целосно под вода, јавуваат руски медиуми, пренесе МИА.

Тасс јави дека почната е евакуација на населението од две населени места околу Сочи.

2500s4.reutersmedia.net

Засега нема информации за жртви. Запрено е и доставувањето природен гас, на струја и на вода.

35000Untitled-3

555000Untitled-4

7500000Untitled-5