недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ФОТО: Виенски бал во Скопје

ballll

Последни вести

Викендов во Скопје по 16­-ти  пат се одржа Виенски бал. Традицијата го направи своето, па така оваа манифестација доби зрела балска публика, која низ годините е се побројна и порафинирана.

balll_evn

balll_2

ball_evn_2

bal3

Најчитани вести