среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Војници од ЈНА се сретнаа по 36 години во Струмица!

sredba

Поврзани вести

Поранешниот мотоциклист од Струмица Крсто Крстев кој служел воен рок во Скопје во тогашната Југословенска народна армија по 36 години се сретна со другарот од војска, Баја Џелиќ.

Спомените од војничките денови го врзуваат со Баја Џелиќ од српска Лозница, кој му станал голем пријател. Но животот си го направил своето и со текот на времето ги изгубиле контактите, пишува Дневник.

Сепак неодамна една порака на социјалната мрежа „Фејсбук“ повторно ги спои неразделните пријатели од војничките денови.

Тие по 36 години се сретнаа во Струмица откако Џелиќ пропатува 700 километри до таму за да го види другарот од војска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести