недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Волонтерка и евакуиран ја споделија својата љубов

ljubov

Последни вести

За време на евакуациите во Обреновац се случи и нешто убаво. Се роди љубов меѓу евакуирано момче и млада волонтерка.

На социјалната мрежа „Твитер“,  З.Капларевиќ ја објави оваа фотографија под наслов „Тој евакуиран, таа волонтерка: Епилог – љубов“.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести