вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Врачени нови решенија за легализацијаво Прилеп

Официјалните информации говорат дека Прилеп останува лидер на ниво на држава како по легализирани објекти, така и според изработката на деталните урбанистички планови.

ppleg1

Поврзани вести

Доделувањето на решенија за легализираните дивоградби продолжува да се реализира согласно претходно проектираната динамика.

Од денеска, уште 63 прилепчани се стекнаа со правото за законско користење на личниот имот кој и покрај тоа што со децении го уживале, сепак, не биле и негови вистински сопственици.

Официјалните информации говорат дека Прилеп останува лидер на ниво на држава како по легализирани објекти, така и според изработката на деталните урбанистички планови.

Прилепчани покажаа голем интерес за оваа владина социјална мерка за докажување на сопственоста за нивните дивоизградени објекти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести