недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 8

ФОТО: Вториот модерен воз пристигна во Македонија

Вториот модерен воз од Кина пристигна во Македонија. Како што јавува „Курир“ денес околу 16.00 часот, гарнитурата била пренесена на железничката станица Товарна во скопската населба Автокоманда.

voz-1-640x360

Поврзани вести

Вториот модерен воз од Кина пристигна во Македонија. Како што јавува „Курир“ денес околу 16.00 часот, гарнитурата била пренесена на железничката станица Товарна во скопската населба Автокоманда.

voz-4

Станува збор за дизел моторна гарнитура која првично ќе сообраќа на релација Скопје-Битола. Следните 4 пристигнуваат сукцесивно, по два.

voz-5

Најдоцна до месец април сите ќе бидат во Македонија.

voz-6

voz-7

voz-8

Најчитани вести