сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фото: За колку пари во Скопје можете да купите Ајфон 6?

Apple-iPhone-6-and-iPhone-6-Plus-official-picture-4-650x396

Последни вести

И покрај најавите на компанијата „Епл“ за цената по која ќе се продаваат новите Ајфон 6 и Ајфон 6+, во Македонија овие правила како да не важат.

Имено, според податоците на официјалната страна на „Епл“ цената на новите производи се движи од 199 до 499 долари.

Најевтината верзија на Ајфон 6 нов паметен телефон е 199 долари и има капацитет од 16 GB, а додека пак најскапата е 399 долари со 128 GB.

Ајфон 6 Плус е од повисока класа, за разлика од шестката, паметниот телефон со капацитет од 16 GB се продава за 299 долари, од 64 GB за 399 долари, а додека пак тој од 128 GB за 499 долари.

Но, ова важи во светот.

На социјалните мрежи се појави фотографија во која можете да ја видите цената на продажба во Македонија:

ajfon-6

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести