среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

ФОТО: Заедно можеме да пребродиме се!

ddd11

Последни вести

Оваа фотографија кружи на Интернет и го освојува регионот. Истата е доказ дека сите заедно можеме да пребродиме се.

По тешките поплави кои ги зафатија Србија и БиХ земјите од регионот први испратија помош и спасувачки екипи  и организираа голем број хуманитарни акции, на кои се собраа дополнителни средства за настраданите граѓани.

Балканците ја покажаа својата сплотеност, со заеднички сили се справуваат со тешките последици од поплавите и собираат средства за најзагрозените.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести