петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

ФОТО: Заев исплукан на социјалните мрежи

zoran_zaev

Последни вести

По објавувањето на видеото на кое се гледа и слуша дел од средбите меѓу премиерот Никола Груевски и претседателот на опозицијата Зоран Заев, на кои Заев признава дека земал материјали и соработувал со странски служби, на социјалните мрежи се појавија низа навредливи коментари за лидерот на СДСМ Заев, пишува Курир.мк.

Видеото ги разгневи граѓаните, кои според коментарите за Заев се побараа „јавна егзекуција“, а го ословуваа и како  „предавник“ на државата кој не заслужува да живее.

Јасно е дека граѓаните бараат апсење на Заев и негово праќање во Идризово за каде немаат баш и најдобри намери.

Еве дел од тие коментари:

s

s1

s2 s3

s4

Најчитани вести