(ФОТО) Запалено македонското знаме на митингот во Солун

1844

На протести коишто се одржаа во неделата во Солун, против името Македонија беше запалено Македонското знаме- објави грчкиот портал Thestival.Og

Со грчки знамиња и знамиња со сонцето од Вергина, со слогани дека Македонија е грчка и со плакати со пораки „Македонија била е и ќе биде грчка“,  „Тргнете ги рацете од Македонија“, „Името е нашата душа“ илјадници Грци се собраа во центарот на Солун на протестот за „одбрана на името“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.