четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 52

ФОТО: Започна протестот на ГДОМ, бројот на граѓани постојано расте

gdom

Поврзани вести

Илјадници граѓани попладнево излегоа на протестот организиран од ГДОМ во знак на револт по одлуката на претседателот Иванов со која се аболицираат Зоран Заев и Зоран Верушевски.

Граѓаните се собра пред зградата на Црвениот крст.

Бројот на луѓе постојано расте, а организаторите очекуваат бројката да достигне и до 30.000 граѓани.

– Се додека излегуваат тие, ќе излегуваме и ние, рече Александар Пандов во изјава за Сител.

gdom 1

gdom 2

gdom 3

Најчитани вести