сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

ФОТО: Застрашувачко торнадо од риби

tornado od ribi

Поврзани вести

Октавио Абурто е мајстор за подводни фотографии. Овие одлични фотографии ги направил во Националниот парк Кабо Пулмо во Мексико.

Уживајте во овие фотографии на јатата риби кои што се движат како торнадо.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести