среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ФОТО: Застрашувачки аеродроми на кои не би сакале да слетате

Saba_airport-pia L.jpg  SCARY AIRPORTS

Поврзани вести

Повеќето аеродроми нема да ве исплашат со својот изглед, меѓутоа ширум светот постојат и аеродроми на чии писти сигурно не би сакале да полетате или да слетате.

Sea Ice Runway, Антарктик

1

 

Maketane Air Strip, Африка

 

 

 

Matekaneairrunway TOM CLAYTOR.jpg  scary airports

Barra, Шкотска

 

3

Princess Juliana Airport, Кариби

4

Congonhas, Sao Paulo, Бразил

5

Courchevel, Франција

Courchevel  scary airports

 Funchal, Мадеира

7

Tenzing-Hillary, Непал

8

Saba Island Airport, Кариби

Saba_airport-pia L.jpg  SCARY AIRPORTS

Kai Tak Airport, Хонг Конг

10

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести