петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

ФОТО: Завршил факултет во Бања Лука, сега чува овци

ccc

Поврзани вести

Дваесет и четиригодишниот Алмир Хоџиќ кој има дипломирано на Правниот факултет во Бања Лука моментално е вработен како чувар на овци.

Алмир живее во  градчето Љубља во близина на Приједор, Република Српска. Тој секој ден работи на поле каде вози трактор, а се занимава со сточарство и други земјоделски работи.

Хоџиќ на Правниот факултет се запишал во 2009 година и го завршил по четири години во предвидениот рок. Од октомври минатата година, кога дипломирал, конкурирал за неколку работни места и испраќал отворени молби, но засега сите неговите обиди да пронајде работа биле безуспешни, па така се решил на овој чекор.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести