сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Земјата проголта автомобил во Британија

Автомобилот бил на неговата ќерка Зои, којавели дека го паркирала во неделата вечерта, а следното утро на тоа место имало само голема дупка.

sink1

Поврзани вести

Деветметарска дупка проголта автомобил во Велика Британија.

Големата  дупка се отворила во дворот на куќата на Фил Конран во британскиот град Хај Вујкомб.

Во тој миг таму бил паркиран автомобилот кој земјата буквално го проголтола. За среќа, нема повредени.

Автомобилот бил на неговата ќерка Зои, која вели дека го паркирала во неделата вечерта, а следното утро на тоа место имало само голема дупка.

Семејството е евакуирано од куќата, а локалните власти истражуваат дали има опасност на тоа подрачје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести