понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ФОТО: Жена уапсена под сомнение дека си ги убила седумте деца

megan-630x472

Поврзани вести

Жена беше уапсена во САД под сомнение дека си ги убила седумте деца, соопшти полицијата.

Триесет и деветгодишната Меган Хантсман, која живеела во држават Јута, каде живеела до пред три години, била приведена вчера. Таа ги родила децата меѓу 1996 и 2006 година.

Во саботата сопругот на Хантсман, со кого се разделени пријавил во полиција дека го пронашол мртво своето дете. Полицијата потоа открила уште шест трупа.

us-baby_moss_650_041414093731-630x419

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести