сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Жените како симбол на хороскопските знаци

Жените како симбол на хороскопските знаци

Жените како симбол на хороскопските знаци

Поврзани вести

Проектот „Зодијак“ на полскиот фотограф Аркадиус Браничко ги претставува жените како симбол на хороскопските знаци.

Тој во овој проект одбрал потполен минимализам без непотребни детали и украси.

Погледнете…

Овен

1

Бик2

Близнаци3

Рак4

Лав5

Девица6

Вага7

 

 

Скорпија8

Стрелец9

Јарец10

Водолија11

Риби12

Најчитани вести