недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Фото: Жената: Кој ли е мојот сон?

ZHeni-e1348676886536

Последни вести

Корисниците на социјалните мрежи се навистина креативни кога станува збор за одредени изјави кои влијаат на поголема маса луѓе. Ако изминативе неколку неделни, хит беа селфи фотографиите на Артан Груби, денеска тој е малку подзаборавен.

На дневен ред пристигна и судијата Сали Мурат. Имено тој по многу децении трагање и откри на јавноста кој е сонот на секоја жена.

Ова е дел од текстот:

“Уставниот судија Сали Мурати изнесе и теза дека сонот на секоја жена е да се омажи и да стане мајка, а според него законот е добар, затоа што ако се дозволи многу слободен закон за абортус, ќе се зголемат, како што рече, неверствата во бракот и другите неморални појави.”

За оваа цел, корисниците на социјалните мрежи решија малку да се пошегуваат на негова сметка.

1625647_10204159241353788_2820307570486439048_n

10155623_10203578354914404_5278654105120316284_n

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести