петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

ФОТО: Жените како симбол на хороскопските знаци

6

Поврзани вести

Проектот „Зодијак“ на полскиот фотограф Аркадиус Браничко ги претставува жените како симбол на хороскопските знаци.

Тој во овој проект одбрал потполен минимализам без непотребни детали и украси.

Погледнете…

Овен

1

Бик2

Близнаци3

Рак4

Лав5

Девица6

Вага7

 

 

Скорпија8

Стрелец9

Јарец10

Водолија11

Риби12

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести