петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 36

ФОТО: Зима сред лето во Хрватска

a

Поврзани вести

Град со големина на орев изутринава падна во областа на хрватскиот град Дрниш во Далмација.

Предизвикана е голема штета на земјоделските култури.

a1

Новиот циклон наречен Симеон во Хрватска донесе бројни проблеми.

a2

Посилни грмотевици, а на крајбрежјето и пијавици беа најавени, но неочекувана била сликата во Дрниш каде наликувало како зима, пишуваат хрватските медиуми. Градот направи голема штета на земјоделските култури, а жителите со лопата го тргаа мразот од пред нивните домови и улиците.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести