сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

ФОТО: Ѕирнете во длабочините на Индискиот океан

Неверојатен свет на морски суштества, риби, корали и растенија...

indiskiokean

Поврзани вести

Океанот е мистерија, спој на недопрена природа, водна флора и фауна, кои на најхрабрите нуркачи им нуди необично патување во непознат свет.

Далеку од загадените подрачја, калливите реки и штетите од  човекот, Индискиот океан е вистински рај за заљубените во подводните истражувања. Неверојатен свет на морски суштества, риби, корали и растенија ги пречекува туристите кои ќе решат да се нурнат во овој свет.

Погледнети прекрасните фотографии од овој бесконечен азурен корален рај.

U DUBINAMA INDIJSKOG OKEANA

U DUBINAMA INDIJSKOG OKEANA

U DUBINAMA INDIJSKOG OKEANA

U DUBINAMA INDIJSKOG OKEANA

U DUBINAMA INDIJSKOG OKEANA

U DUBINAMA INDIJSKOG OKEANA

U DUBINAMA INDIJSKOG OKEANA

U DUBINAMA INDIJSKOG OKEANA

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести