Магазин

ФОТО: Ѕирнете во домот на Синди Крафорд

ФОТО: Ѕирнете во домот на Синди Крафорд
30 MAY 2015CINDY CRAWFORD IN THIS GREAT CELEBRITY TWITTER PICTURE!, Image: 247105058, License: Rights-managed, Restrictions: PLEASE CREDIT AS PER BYLINE *UK CLIENTS MUST CALL PRIOR TO TV OR ONLINE USAGE PLEASE TELEPHONE 0208 344 2007*, Model Release: no, Credit line: Profimedia, Xposurephotos

Ако некогаш сте се прашувале како изгледа домот што е достоен за една од најпознатите светски супермодели, тгаш еве можност да дознете.

sindi_2

Синди Крафорд и нејзиниот сопруг одлучија по една година нивниот дом во Малибу да го заменат со нов, по што еве и можност да ѕирнеме во домот на манекенката.

sindi_3

Синди и нејзиниот сопруг овој имот го купиле за 6 милиони долари, а во моментов го продаваат за неверојатни 15 милиони долари!

sindi_4

Простараната куќа се состои од пет спални соби, три купатила, неколки дневни соби и трпезарии… Исто така во куќата има и базен во облика на лагуна, а исто така има и голем број надворешни тераси, како и приватна стаза до ексклузивната плажа Литл Дум.

sindi_6

Куќата е сместена во престижниот дел на Малибу, а на новите сопственици соседи ќе им бидат Џулија Робертс, Гвинет Палтроу, Крис Мартин…