петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

ФОТО: Ѕирнете во раскошниот стан на Хајди Клум

Познатата манекекнка целосно го преуреди сопствениот дом, а на целиот дотогашен енетриер му рече „Auf Widersehen“.

hajdiiii

Поврзани вести

Познатата манекекнка целосно го преуреди сопствениот дом, а на целиот дотогашен енетриер му рече „Auf Widersehen“.

hajdi-kukja-3

Една од најубавите Германки во светот одлучи да ја тестира својата вештина за уредување па така енетриерот во нејзиниот дом што го купи пред 16 години, сега комплетно го промени.

hajdi-kukja-2

Така нејзиниот дом што досега беше раскошна вила опремена во класичен стил доби свежина што е карактеристина за семејните италијански вили на југот.

hajdi-kukja-3

Целиот екстериер не опфаќа само оаза за одмор, туку и неколку фонтани, како и игралиште за деца.

hajdi-kukja-11

Таа надворешниот простор се обидела првично да го осмисли за уживање, а внатре се потрудила да ги задоволи и естетските и парктичните ситници за да ја постигне атмосферата што е микс од рустичното и елегантното.

hajdi-kukja-4 hajdi-kukja-5 hajdi-kukja-6 hajdi-kukja-7 hajdi-kukja-8 hajdi-kukja-9 hajdi-kukja-10

Најчитани вести